Top of page

Indoor Section End Of Season Results

Indoor League & Cup Results 2017-18

Morning League


Winners

MI - John Gallop


Margi Bartrum, Maureen Ryder-Bibby, Bernard Ryder-Bibby, Bryn Kettlety, Kay Ward

Runners Up

 MA - Chris Earle


Cherie Earle, Dave Stanton, Daphne Stanton, Betty Harris, Terry Hurley, Joan Benford

Afternoon League


Winners

D- Den Bartrum


Cherie Earle, Chris Earle, Bill Wilshire, Daphne Stanton and Dave Stanton

Runners Up

C - John Gallop


Alan Bell, Lynda Bell, Margrit Bartrum, Bryn Kettlety, Ann Eyres

Evening League


Winners

EA - Alan Bell


Lynda Bell, Ann Eyres, Andy Eyres, Colin Ayres, Alan Taylor and Terry Hurley

Runners Up

EE - Jamie Norris


Karen Norris, Ces Tibbitts, Harold Hicks, Dave Christie, Bryn Kettlety

Sunday Mixed Triples League

Winners

TF - Bryan Ayres


Carol Jones, John Wilkins, Glenys Trigg

Runners Up

TA - Barry Randall


Eve Randall, Den Bartrum, Margrit Bartrum

Open Pairs

Winners

Graham Thomas and Carol Thomas

Runners Up

Carol Jones and Ces Tibbitts

Graded Pairs

Winners

Carol Thomas and Paul Brownlee

Runners Up

Lynda Bell and Margaret Twilley



Indoor League & Cup Results 2016-17

Morning League


Winners

MI - John Gallop


Margi Bartrum, Maureen Ryder-Bibby, Bernard Ryder-Bibby, Bryn Kettlety, Kay Ward

Runners Up

MK - Ron Mew


Alan Bell, Tony Whitehead, Stan Turner, Mitch Jones, Tom McLinden, Lillian Wright, Peter Price

Afternoon League


Winners

C - John Gallop


Alan Bell, Lynda Bell, Margi Bartrum, Bryn Kettlety, Kay Ward

Runners Up

H - Bryan Ayres


L Wilkins, Glenys Trigg, John Wilkins, Andree Mayhew, Ray Dyke

Evening League


Winners

EA - Alan Bell


Lynda Bell, Ann Eyres, Andy Eyres, Colin Ayres, Alan Taylor

Runners Up

EF - Carol Jones


Den Bartrum, Rose Brooks, Ray Dyke, Mac Sheasby, Gill Gambling

Sunday Mixed Triples League

Winners

TF - Bryan Ayres


Carol Jones, John Wilkins, Carol Plevey

Runners Up

TB - Ann Eyres


Alan Bell, Lyn Bell, Bernard Ryder-Bibby, Andy Eyres

Open Pairs

Winners

Graham Thomas and Carol Nixon

Runners Up

Dave Robert and Christine Robert

Graded Pairs

Winners

Bryan Ayres and Luke Thomas

Runners Up

Bruce Smith and Karen Norris

| ©2016 Shanklin Bowling Club, Shanklin

2017 - 2018 Competition Winners

Shanklin Bowling Club

About Us

News

Contacts

On The Green

Duty Rotas

Tea Rotas

Men’s Fixtures

Men’s League Teams

Men’s National 2 Four’s Teams

Men’s Cup Competitions

Men’s National Cup Competitions

BIOW Men’s County Fixtures

Indoor Fixtures

League Tables

Team Captains

Indoor Contacts

Ladies Fixtures

Ladies Cup Competitions

Ladies IOW Cup Competitions

BIOW Ladies County Fixtures

Friendlies

Team Selection (Friendlies)

Indoor Champions Team Captains Indoor Contacts Duty Rota's
Indoor Fixtures Indoor League Tables Indoor Cup Competitions Indoor Rules
Men's Fixtures B.I.O.W League Tables Men's Teams Men's National 2 Fours Men's County Matches Duty Rotas
Ladies Fixtures Ladies Teams Ladies County Matches Club Cup Competitions Friendlies Friendly Team Selection Tea Rotas
Home About Us News Club Honours Gallery Contacts
Home

Shanklin Bowling Club Established 1907

Members Area