©2016 Shanklin Bowling Club, Shanklin
©2016 Shanklin Bowling Club, Shanklin
Indoor Section
Graded Pairs 1st Round
Saturday 15th January @ 10:00am Lesley Kemp & Pat Wood v Robert Gray & Nicola Sahin Sunday 16th January @ 9:30am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Bailey & Malcolm Alder-Smith Monday 17th January @ 10:00am Joan Roberts & Pat Cracknell v Margaret Twilley & Sue Thomas Saturday 21st January @ 10:00am Pat Stevenson & Irene Taylor v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 26th January @ 10:00am Colin Langley & Ed Cummings v Graham Kemp & Mitch Jones Wednesday 26th January @ 7:30pm Julie Wilson & Mandy Cufflin v Mike Freeton & Carol Jones Thursday 27th January @ 10:00am Lynn Kidby & Margaret Newman v Robert Dignan & Roger Dickinson Saturday 29th January @ 7:30pm Tony Coleman & Karen Norris v Alan Taylor & Janet Jones
Tuesday 4th January @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Robert Gray & Ray Scott Tuesday 11th January @ 7:30pm Pat Cracknell Nicola Sahin v Mandy Cufflin Randall Smith Thursday 13th January @ 7:30pm Janet Jones Maria D'Amico v Pat Metcalf Robert Dignan Monday 20th January @ 1:30pm Cherry Scudder & Pam Edwards v Lynn Kidby & Jill George
New Members Pairs Competition Novice Cup - 1st Round
Shanklin Bowling Club Indoor Cup Competitions 2021 - 2022
Open Pairs 1st Round
Saturday 5th February @ 1:30pm Sue Thomas & Julie Wilson v Mike Moulton & Alan Taylor Saturday 12th February @ 10:00am Graham Thomas & Carol Thomas v Tony Coleman & Mick Hayden Sunday 13th February @ 2:00pm Carol Jones & Nicola Sahin v John Rich & Alison Maundrell Monday 14th February @ 1:30pm Robert Gray & Partner v Lesley Kemp & Graham Kemp Thursday 17th February @ 10:00am Ed Cummings & Chris Cummings v Malcolm Alder-Smith & Arvino D'Amico Saturday 19th February @ 7:30pm Robert Dignan & Pat Cracknell v Karen Norris & Janet Pritchard Wednesday 23rd February @ 10:00am Phil Hodgson & Babs Hall v Sandra Adkins & Steve Gallop Thursday 24th February @ 10:00am Peter Watt & Roger Dickinson v Joan Roberts & Roy Pulfer
Saturday 13th February @ 10:am Mandy Cufflin Randall Smith v Pat Metcalf Robert Dignan Thursday 24th February @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Cherry Scudder & Pam Edwards
Novice Cup - Semi Finals
Graded Pairs 2nd Round
Monday 14th February @ 7:30pm Colin Langley & Ed Cummings v Mike Freeton & Carol Jones Sunday 20th February @ 10:00am Margaret Twilley & Sue Thomas v Joan Collins & Chris Cummings Sunday 27th February @ 10:00am Robert Dignan & Roger Dickinson v Alan Taylor & Janet Jones Tuesday 1st March @ 7:30pm Robert Gray & Nicola Sahin v Sandra Adkins & Peter Watt
Open Pairs 2nd Round
Sunday 13th March @ 10am Graham Thomas & Carol Thomas v Robert Gray & Dave Robert Sunday 13th March @ 2pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Karen & Jamie Norris Saturday 19th March @ 1.30 Mike Moulton & Alan Taylor v Carol Jones & Nicola Sahin Tuesday 22nd March @ 7.30 Sandra Adkins & Steve Gallop v Pete Watt & Roger Dickinson
Sunday 3rd April @ 10am Pat Wood & Colin Langley v Mandy Cufflin & Randall Smith
Novice Cup - Final
Sunday 6 March @ 10am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 16th March @ 7.30pm Robert Dignan & Roger Dickinson v Mike Fretton & Carol Jones
Graded Pairs - Semi Finals
Sunday 27th March @ 1.30pm Sandra Adkins & Peter Watt v Robert Dignan & Roger Dickinson
Graded Pairs - Final
Saturday 26 March @ 1.30pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Pete Watt & Roger Dickinson Wednesday 6th April @ 5.00pm Graham Thomas & Carol Thomas v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Semi Finals
Sunday 10th April @ 10.00am Pete Watt & Roger Dickinson v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Final
©2016 Shanklin Bowling Club, Shanklin
INDOOR MENU INDOOR MENU
Shanklin Bowling Club Indoor Cup Competitions 2021 - 2022
Graded Pairs 1st Round
Saturday 15th January @ 10:00am Lesley Kemp & Pat Wood v Robert Gray & Nicola Sahin Sunday 16th January @ 9:30am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Bailey & Malcolm Alder-Smith Monday 17th January @ 10:00am Joan Roberts & Pat Cracknell v Margaret Twilley & Sue Thomas Saturday 21st January @ 10:00am Pat Stevenson & Irene Taylor v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 26th January @ 10:00am Colin Langley & Ed Cummings v Graham Kemp & Mitch Jones Wednesday 26th January @ 7:30pm Julie Wilson & Mandy Cufflin v Mike Freeton & Carol Jones Thursday 27th January @ 10:00am Lynn Kidby & Margaret Newman v Robert Dignan & Roger Dickinson Saturday 29th January @ 7:30pm Tony Coleman & Karen Norris v Alan Taylor & Janet Jones
Open Pairs 1st Round
Saturday 5th February @ 1:30pm Sue Thomas & Julie Wilson v Mike Moulton & Alan Taylor Saturday 12th February @ 10:00am Graham Thomas & Carol Thomas v Tony Coleman & Mick Hayden Sunday 13th February @ 2:00pm Carol Jones & Nicola Sahin v John Rich & Alison Maundrell Monday 14th February @ 1:30pm Robert Gray & Partner v Lesley Kemp & Graham Kemp Thursday 17th February @ 10:00am Ed Cummings & Chris Cummings v Malcolm Alder-Smith & Arvino D'Amico Saturday 19th February @ 7:30pm Robert Dignan & Pat Cracknell v Karen Norris & Janet Pritchard Wednesday 23rd February @ 10:00am Phil Hodgson & Babs Hall v Sandra Adkins & Steve Gallop Thursday 24th February @ 10:00am Peter Watt & Roger Dickinson v Joan Roberts & Roy Pulfer
Tuesday 4th January @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Robert Gray & Ray Scott Tuesday 11th January @ 7:30pm Pat Cracknell Nicola Sahin v Mandy Cufflin Randall Smith Thursday 13th January @ 7:30pm Janet Jones Maria D'Amico v Pat Metcalf Robert Dignan Monday 20th January @ 1:30pm Cherry Scudder & Pam Edwards v Lynn Kidby & Jill George
New Members Pairs Competition Novice Cup - 1st Round
Saturday 13th February @ 10:am Mandy Cufflin Randall Smith v Pat Metcalf Robert Dignan Thursday 24th February @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Cherry Scudder & Pam Edwards
Novice Cup - Semi Finals
Graded Pairs 2nd Round
Monday 14th February @ 7:30pm Colin Langley & Ed Cummings v Mike Freeton & Carol Jones Sunday 20th February @ 10:00am Margaret Twilley & Sue Thomas v Joan Collins & Chris Cummings Sunday 27th February @ 10:00am Robert Dignan & Roger Dickinson v Alan Taylor & Janet Jones Tuesday 1st March @ 7:30pm Robert Gray & Nicola Sahin v Sandra Adkins & Peter Watt
Open Pairs 2nd Round
Sunday 13th March @ 10am Graham Thomas & Carol Thomas v Robert Gray & Dave Robert Sunday 13th March @ 2pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Karen & Jamie Norris Saturday 19th March @ 1.30 Mike Moulton & Alan Taylor v Carol Jones & Nicola Sahin Tuesday 22nd March @ 7.30 Sandra Adkins & Steve Gallop v Pete Watt & Roger Dickinson
Sunday 3rd April @ 10am Pat Wood & Colin Langley v Mandy Cufflin & Randall Smith
Novice Cup - Final
Sunday 6 March @ 10am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 16th March @ 7.30pm Robert Dignan & Roger Dickinson v Mike Fretton & Carol Jones
Graded Pairs - Semi Finals
Sunday 27th March @ 1.30pm Sandra Adkins & Peter Watt v Robert Dignan & Roger Dickinson
Graded Pairs - Final
Saturday 26 March @ 1.30pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Pete Watt & Roger Dickinson Wednesday 6th April @ 5.00pm Graham Thomas & Carol Thomas v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Semi Finals
Sunday 10th April @ 10.00am Pete Watt & Roger Dickinson v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Final
Tuesday 4th January @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Robert Gray & Ray Scott Tuesday 11th January @ 7:30pm Pat Cracknell Nicola Sahin v Mandy Cufflin Randall Smith Thursday 13th January @ 7:30pm Janet Jones Maria D'Amico v Pat Metcalf Robert Dignan Monday 20th January @ 1:30pm Cherry Scudder & Pam Edwards v Lynn Kidby & Jill George
New Members Pairs Competition Novice Cup - 1st Round
Graded Pairs 1st Round
Saturday 15th January @ 10:00am Lesley Kemp & Pat Wood v Robert Gray & Nicola Sahin Sunday 16th January @ 9:30am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Bailey & Malcolm Alder-Smith Monday 17th January @ 10:00am Joan Roberts & Pat Cracknell v Margaret Twilley & Sue Thomas Saturday 21st January @ 10:00am Pat Stevenson & Irene Taylor v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 26th January @ 10:00am Colin Langley & Ed Cummings v Graham Kemp & Mitch Jones Wednesday 26th January @ 7:30pm Julie Wilson & Mandy Cufflin v Mike Freeton & Carol Jones Thursday 27th January @ 10:00am Lynn Kidby & Margaret Newman v Robert Dignan & Roger Dickinson Saturday 29th January @ 7:30pm Tony Coleman & Karen Norris v Alan Taylor & Janet Jones
Shanklin Bowling Club Indoor Cup Competitions 2021 - 2022
Open Pairs 1st Round
Saturday 5th February @ 1:30pm Sue Thomas & Julie Wilson v Mike Moulton & Alan Taylor Saturday 12th February @ 10:00am Graham Thomas & Carol Thomas v Tony Coleman & Mick Hayden Sunday 13th February @ 2:00pm Carol Jones & Nicola Sahin v John Rich & Alison Maundrell Monday 14th February @ 1:30pm Robert Gray & Partner v Lesley Kemp & Graham Kemp Thursday 17th February @ 10:00am Ed Cummings & Chris Cummings v Malcolm Alder-Smith & Arvino D'Amico Saturday 19th February @ 7:30pm Robert Dignan & Pat Cracknell v Karen Norris & Janet Pritchard Wednesday 23rd February @ 10:00am Phil Hodgson & Babs Hall v Sandra Adkins & Steve Gallop Thursday 24th February @ 10:00am Peter Watt & Roger Dickinson v Joan Roberts & Roy Pulfer
Saturday 13th February @ 10:am Mandy Cufflin Randall Smith v Pat Metcalf Robert Dignan Thursday 24th February @ 1:30pm Pat Wood & Colin Langley v Cherry Scudder & Pam Edwards
Novice Cup - Semi Finals
Graded Pairs 2nd Round
Monday 14th February @ 7:30pm Colin Langley & Ed Cummings v Mike Freeton & Carol Jones Sunday 20th February @ 10:00am Margaret Twilley & Sue Thomas v Joan Collins & Chris Cummings Sunday 27th February @ 10:00am Robert Dignan & Roger Dickinson v Alan Taylor & Janet Jones Tuesday 1st March @ 7:30pm Robert Gray & Nicola Sahin v Sandra Adkins & Peter Watt
Open Pairs 2nd Round
Sunday 13th March @ 10am Graham Thomas & Carol Thomas v Robert Gray & Dave Robert Sunday 13th March @ 2pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Karen & Jamie Norris Saturday 19th March @ 1.30 Mike Moulton & Alan Taylor v Carol Jones & Nicola Sahin Tuesday 22nd March @ 7.30 Sandra Adkins & Steve Gallop v Pete Watt & Roger Dickinson
Sunday 3rd April @ 10am Pat Wood & Colin Langley v Mandy Cufflin & Randall Smith
Novice Cup - Final
Sunday 6 March @ 10am Sandra Adkins & Peter Watt v Joan Collins & Chris Cummings Wednesday 16th March @ 7.30pm Robert Dignan & Roger Dickinson v Mike Fretton & Carol Jones
Graded Pairs - Semi Finals
Sunday 27th March @ 1.30pm Sandra Adkins & Peter Watt v Robert Dignan & Roger Dickinson
Graded Pairs - Final
Saturday 26 March @ 1.30pm Malcolm Alder-Smith & A D'Amico v Pete Watt & Roger Dickinson Wednesday 6th April @ 5.00pm Graham Thomas & Carol Thomas v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Semi Finals
Sunday 10th April @ 10.00am Pete Watt & Roger Dickinson v Mike Moulton & Alan Taylor
Open Pairs - Final